Grimm / Seriál online zdarma

Bratři Grimmové jsou známi po celém světě. Chtěli byste zjistit, že jste s nimi příbuzní? Možná to ale až tak prima nebude. Naopak. Když jste potomek rodu Grimmů, musíte bojovat proti mytickým přízrakům. Ty z vás sice mají respekt, ale i tak vám nedají nic zadarmo. Grimmové jednoduše v říši nadpřirozených bytostí nikdy neměli příliš přátel. Ti rozumnější se jim vyhýbali a ti odvážnější či hloupější se je snažili zabít. Přátelský pokec nepřipadal v úvahu. A to potom ani příběh o perníkové chaloupce nebo Rampelníkovi už nezní jako milá pohádka... 

 

Když se smíchá Buffy, Supernatural a pohádka

Nápad vytvořit seriál, kde se míchají prvky pohádky a mysteriózna, není ničím originálním, ale scenáristé vědí, že to většinou dobře šlape a mají hodně možností. Proto také vznikl seriál Grimm. Už dle názvu je jasné, o jakých pohádkách bude řeč. Grimm je mix detektivky, Buffy, Supernatural a pohádek. Zní to dobře? Celkem jo. Rozhodně to není špatné, ale bohužel si scenáristé moc nepohráli se zápletkami, a tak je většina dílů už od začátku průhledná a snadno předvídatelná. Chybí zde gradace, překvapení a asi u scénáře sedí samé blondýny (blondýnám se omlouváme, je to nadsázka – i ta v seriálu chybí), protože jsou zde i nelogické momenty. Proč například detektiv Nick (potomek Grimmů) jako detektiv nejde po vrazích své tety? Dalo by se odvětit: „Who knows.“ Těchto nelogičností je tu ale víc.

Grimm již od pilotního dílu působí jako směs všeho možného. Ano, objevují se zde i výborné scény, ale seriál je natolik prožraný klišé, že to moc nezachrání. Kdo má ale rád hororové seriály a zároveň hledá něco oddechového, toho Grimm uspokojí. Postav je zde hodně, neustále se objevují další, takže si své oblíbence jistě najdete (záporáci jsou sympatičtí, například Adalind připomínající Ruby ze Supernatural). Hudba je chytlavá a vhodně podkresluje atmosféru.

Doplněk k lepším kouskům – Rodina je prokletí

Lovec nadpřirozených potvor z knížek bratří Grimmů sice nepatří mezi ty nejkvalitnější seriály, ale jedná se o zajímavý doplněk k dalším mysteriózním kouskům. Výhoda je, že je Grimm on-line ke zhlédnutí, takže neztrácíte čas se stahováním a neplníte si zbytečně paměť v počítači. Originální je seriál třeba v tom, že se Nick musí potýkat s útokem zombií ovládaných vúdú rybou plivající sliz. Že to je už příliš? Grimm takový už prostě je. Vyvolat napětí umí. Seriál není zase tak špatný. Důkazem je, že se momentálně čeká na pátou sérii.

Pokud hledáte podobný seriál jako Čarodějky, Buffy, Supernatural nebo Ravenswood, jste na správné adrese. Na odpočinek je Grimm výborný. Má jednoduchou strukturu, a navíc hlavní hrdina je velký sympaťák, co většinu času chodí do půl pasu svlečený, abyste si ho oblíbili.

Video