Expozitura / Seriál online zdarma

Jak to dopadne, když se Televize Nova rozhodne natočit kriminální seriál podle vzoru z Ameriky a přizve k tomu reportéry z Na vlastní oči? Vznikne Expozitura, šestnáctidílný seriál s Hanou Vagnerovou v hlavní roli. Nepůjde zde o smyšlené případy, ale seriál je natočený na motivy skutečných událostí a zaměřuje se na skutečný kriminální čin – Berdychův gang. Ten přepadával, vydíral a vraždil. Bude vás mrazit v zádech, nebo budete zívat nudou?

 

Když Klíma a Kroupa píší scénář

V jednotlivých dílech Expozitury budou řešeny různé případy, ale zároveň se celým seriálem bude táhnout příběh mladé policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a nechce jen tak mlčet a nic nedělat. Mladá policistka se tak ihned vrhá do práce, přičemž zjišťuje, že ne vždy jsou odsouzeni skuteční viníci. Jejího úsilí si všimne i jeden z největších gangů na našem území, stejně nepohodlná se ale stává i pro lidi ze svých řad – pro zkorumpované policisty. Díky úsilí a citu pro čest se z mladé policistky v krátké době stane štvaná zvěř.

Scénář pro Expozituru napsal Josef Klíma a Janek Kroupa, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči odkrývali kauzu Berdychova gangu. Nyní tento případ přepsali do scénáře s pozměněnými jmény a událostmi. Expozitura už tak není klasickou kriminálkou – nemůžeme si na konci epizody vydechnout, že vrah či lupič byl dopaden. U Expozitury si neustále uvědomujeme, že něco není v pořádku.

Akčních scén se Češi nebojí

Expozitura občas předvede dobré akční scény (už fakt, že se v české kriminálce ukáže více akce, je plus) a ani závěry epizod nejsou nudné. Děj se může zdát zpočátku komplikovaný, než si zvyknete na jiný styl vyprávění, ale jako celek to nepůsobí zle. Nemusíte svou pozornost udržet na maximu a u seriálu si i celkem dobře odpočinete. Seriál maximálně těží z přerodu mužských postav, které na první pohled klamou. Například Jašków působí neodhadnutelně a dovede působit zároveň sympaticky i odpudivě. Když si ale uvědomíte, že je seriál postavený na skutečných událostech, zamrazí vás pořádně v zátylku. A o to tu jde.

 

Pokud máte rádi kriminálky, české seriály nebo Hanu Vagnerovou (je jí tam hodně), seriál se vám bude líbit. Pokud jste ale čekali něco typického a akčního jako CSI Kriminálky, budete zřejmě mírně zklamaní. Jako plus ale hodnotíme, že je Expozitura jiná než veškeré stávající české kriminálky.

Video