Spartacus / Series online for free

Co se stane, když si Rick Jacobson a Michael Hurst sednou na kafe a pokusí se navázat na úspěch Xeny, princezny bojovnice? Během klábosení zjistí, že musejí přitvrdit, a tak po akční historické komedii pro náctileté (Xeně) vznikne nápad oživit dalšího bojovníka. Chlapa s pořádnými ko... kopy. Takhle se možná s nadsázkou zrodil Spartakus.

Spartakus – parádní bitky a sex

Nicméně tah to byl dobrý, a pokud vás bavil film 300: Bitva u Thermopyl, už teď byste měli sledovat úvodní scénu Spartaka. Teď hned.

 

loading...

Boj s metalovou hudbou

Hlavním hrdinou seriálu Spartakus je thrácký bojovník, který se po konfliktu s římským legátem dostává do gladiátorské školy. Spartakus je zpočátku velmi vzpurný, později ale svůj osud přijímá a my můžeme sledovat, jak s krví na rukou zabíjí své soupeře v aréně i mimo ni. Důležité je přežít. Za jakýchkoliv okolností. Příběh není zpočátku nijak originální po dějové stránce, vyniká především filmovými triky. Hlavní náplní seriálu jsou choreograficky excelentní souboje, ve kterých nechybějí efektivní zpomalovačky a hektolitry krve. To vše podkresluje hardrocková nebo metalová hudba. No nenechejte si to líbit. S dalšími epizodami se konečně dostávají do popředí i vztahy postav, ale o souboje nepřijdete.

Hlavní role Spartaka se ujal australský herec Andy Whitfield, Lukrecii hraje (nečekaně) tentokrát zrzavá Lucy Lawless (Xena), dále se zde objeví John Hannah a Peter Mensah. Seriál Spartakus má za sebou zatím jen 3 sezóny, které můžete sledovat kdykoliv on-line a zdarma. Určitě se ale dočkáme dalších řad, protože tento seriál je jedinečným spojením hrané akce a nových výtvarných efektů. Na Spartaka (na seriál i na hlavního představitele) se prostě kouká až moc dobře.

Je to rebel

Spartakus ale není jenom seriálem o mečích, krvi a drsných chlapech. Tam, kde jsou drsní chlapi, jsou zákonitě vždycky i krásné ženy. Na to, že se jedná o americký seriál a Amíci jsou obvykle u vytržení, když vidí vykukující prso, se seriál s nahotou a přístupem k sexu zrovna moc nepáře. Ale ono je na co koukat, že jo. Nějaké odhalené ňadro nebo něčí zadek už dávno nikoho nevyvede z míry. Tady se ukáže všechno. Hezky naturalisticky a do detailů.

 

Celkově tento výpravný seriál vzbuzuje dojem kvality a při výběru herců měli autoři šťastnou ruku. Jsou uvěřitelní a dodávají seriálu šmrnc. Pokud se chcete bavit, nejste puritáni a neřešíte historické nepřesnosti, podívejte se na Spartaka (na internetu ke zhlédnutí zdarma). Nezklame vás.

Video