How I met your mother / Series online for free

Jak už samotný název seriálu napovídá, děj se točí okolo toho, jak jeden mladý muž poznal ženu a budoucí matku svých dětí. Je tomu v případě sitcomu Jak jsem poznal vaši matku opravdu tak?

Dlouhá jízda s Jak jsem poznal vaši matku

Diváci celých devět let usilovně sledovali osudy Teda a jeho přátel a čekali na závěrečné vyvrcholení v happy end, kdy Ted konečně splní, co v názvu slibuje. Třeba, že dětem ve finále oznámí: „A tak jsem, děti, poznal vaši matku,“ nebo „V tu noc jsem poznal vaši matku a bylo to legendární!“ No jo, jenže tohle se nestalo. Tedy ne tak doslova...

 

loading...

Ted a jeho lásky

Komedie o tom, jak se Ted (Josh Radnor) zamiloval. Vcelku jednoduché zadání. K tomu si přidejte bandu přátel ve složení spolubydlícího Marshalla (Jason Segel), jeho přítelkyně Lilly (Alyson Hannigan) a sukničkáře Barneyho (Neil Patrik Harris). A to už slibuje vtipné situace. Seriál je postaven na principu, že v budoucnosti Tedův (vypravěčův) hlas na začátku každého dílu vypráví svým dětem historky.

V první epizodě pozná Ted v baru Robin (Cobie Smulders) a zamiluje se do ní. Máme zde začátek dlouholetého vyprávění o tom, jak Ted poznal svou lásku. Bylo by to super, kdyby tomu tak opravdu bylo. Nebuďme přeci naivní! Scenáristé nesplní divákovo očekávání hned v prvním díle, a proto se brzy dozvídáme, že Robin je jen „teta“ Tedových dětí. A tady teprve začíná ona vskutku dlouhá cesta za poznáním matky... (A ve finále stejně zjistíme, že se Ted jen chtěl obhájit před svými dětmi a celou dobu vyprávěl o Robin a jejich společné lásce, aby se k ní mohl po smrti matky vrátit.)

Lepší než Přátelé?

Seriály, a především ty komediální, slouží k odreagování. To fungovalo a fungovat bude. V případě Jak jsem poznal vaši matku tohle odreagování fungovalo devět let. A to je panečku relax! Dalším neméně úspěšným příkladem je sitcom Přátelé. Kdo by ho neznal. Jak jsem poznal vaši matku jej však svou popularitou předčil na plné čáře. Však si uvědomme, že skoro 13 milionů diváků zajímaly osudy Teda, Barneyho a ostatních. A nemuselo. Ti lidé neexistují!

Má to ale jeden háček. Jsou jako my. Řeší problémy a zažívají radosti – stejně jako my. Chodí se bavit do baru, hledají práci, plní si své sny, mají problémy s láskou, hledají dívku se žlutým deštníkem a řeší, jak se jim v bytě mohla objevit koza. Dobře, kozu asi většina z nás řešit nebude. Mnozí ani žlutý deštník (dívku ano!). Ale co my víme, život je pestrý. Proto nás baví Tedovo vyprávění o přátelích a jeho historky. A odpustíme mu, že po dvaceti letech něco nesedí. Už tak má paměť jako slon! Vidíme v partě přátel sami sebe. Více či méně...

Dojemný sitcom, kde se řeší obleky

Ani tomuto seriálu se nevyhnuly slabší chvilky. A tak zpočátku komediální seriál postupně ztrácel na energii a nebýt Neila P. Harrise asi bychom pomyslně odložili obleky a seriál uložili do složky „Nedokoukané“. Naopak dojemné scény byly opravdu výživné (například smrt Marshallova otce), ale smrt matky byla pro většinu nečekaná a hlavně nedotáhnutá. Ať už seriál hodnotíme kladně, či ne, získal si své příznivce. Jedná se ale o lepší verzi seriálu Přátelé? Posuďte sami. Tento seriál je skvělou volbou, pokud hledáte něco ze života a chcete se především zasmát. Zejména je určen pro mladší publikum. Všech devět řad Jak jsem poznal vaši matku najdete ke zhlédnutí zdarma on-line na internetu. Ušetříte tím čas a místo ve svém počítači.

Video