Friends / Series online for free

V dnešní době snad neexistuje nikdo, kdo by neviděl, nebo alespoň neznal legendární seriál Přátelé. Jejich osudy jsme mohli sledovat dlouhých deset let. Za tu dobu nám přirostli k srdci. Ať už jsme si oblíbili postavu Rachel (hlavně její účes), nebo mírně natvrdlého sukničkáře Joeyho (dostat holky do postele uměl, na to ani inteligenci nepotřeboval), věrní diváci uronili nejednu slzu při poslední scéně, která skončila typickou otázkou: „Nedáme si kafe?“ A tím vše skončilo. Nebo taky ne. Z postav nikdo neumřel, jenom už se dál nevysílal seriál, který nás měl především bavit.

 

loading...

Tak jak to jde?

Joeyho balicí fráze „Tak jak to jde?“ se stala v anglickém slangu populární při navazování náhodné známosti. Až takový vliv může mít seriál na společnost. Nebo pamatujete na seznam celebrit, se kterými by se dotyčný mohl se souhlasem svého partnera vyspat? Taky ho máte? Gratulujeme! Přátelé se prostě dostali pod kůži mnoha mladým lidem.

Tento americký sitcom se na obrazovce poprvé objevil v roce 1994. Znázorňoval typický život mladých Američanů, pro něž není středobodem rodina, ale parta přátel. Ti tvoří nejbližší okruh a mohou spolu řešit cokoliv – vztahy, sex, práci, záliby. Taková parta se zpravidla potřebuje někde scházet – a v případě Přátel to byla kavárna Central Perk. Parta ve složení módní nadšenkyně Rachel (Jennifer Aniston), čistotné a soutěživé Moniky (Courtney Cox), potrhlé hippie Phoebe (Lisa Kudrow), sarkastického Chandlera (Matthew Perry), sukničkáře Joeyho (Matt LeBlanc) a slušňáka Rosse (David Schwimmer) zde pravidelně sedávala a řešila své životní eskapády.

Přátelé byli svého času skutečná špička mezi seriály. Bohužel poněkud přetáhli a poslední dvě série těžily z již vyčerpaných témat. Komplexně byl ale seriál opravdu zábavný. Pokud jste se smáli i mimo umělý divácký smích, tak vás sitcom skutečně bavil. V posledních řadách ovšem přicházela místa, kdy jste se ani přes divácký smích nezasmáli. Vůbec. Ani trochu. S postupem času nechápete, jak jste mohli mít rádi ujetou Phoebe nebo snést neurotickou Moniku. Co se vám ale i po letech líbí, jsou hostující hvězdy – kdo by mohl zapomenout na jednu z pozdních epizod se skvělým Robinem Williamsem. A kdo se z hostujících hvězd udržel nejdéle? Charizmatický Bruce Willis! Toho nelze opomenout!

 

Skutečným přátelům odpustíme kolísavou náladu, občasné výkyvy, ztrátu soudnosti, vzpomínat budeme vždy spíše na to hezké. Protože ať už spolu prožívali cokoli, byli to Přátelé a jejich památné věty, co máme pořád v srdci a budeme se jim i posté smát. I když už se sice Přátelé nevysílají v televizi, můžeme se na jejich osudy dívat on-line na internetu. Jsou totiž ke zhlédnutí zdarma.

Video