Dr. House / Series online for free

Ten, kdo má rád seriály z lékařského prostředí a v lepším případě má navíc slabost pro černý humor, určitě sledoval úspěšný seriál Dr. House.

Dr. House jako novodobý hrdina

Tento seriál k televizním obrazovkám (nebo k monitorům počítačů při sledování epizod on-line) přilákal mnoho diváků a získal si oblibu napříč pohlavími i generacemi. A to je přitom hlavní protagonista doktor Gregory House pěkně nevychovaná a sebestředná bestie.

 

loading...

Když vás léčí geniální nevychovanec

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má velmi nevybíravé způsoby. K pacientům si dovolí cokoliv a z toho, co si o něm myslí ostatní, si hlavu nedělá. Na druhé straně, má tento nekonvenční až nevychovaný lékař vynikající pověst a zázračné ruce. Jeho instinkt je neomylný jako instinkt loveckého psa, co chytá svou kořist. Prakticky vzato i pacienta (tedy jeho problémy) bere jako svůj úlovek, který může zkoumat a (vy)léčit. A právě tahle směs arogance, prořízlé pusy a výjimečného lékařského umění dělá z Dr. House extratřídu na poli medicíny a zejména seriálů.

Jestli patříte mezi fandy seriálů z lékařského prostředí, tak jste pravděpodobně viděli Chirurgy, Plastickou chirurgii s.r.o., Pohotovost a hlavně Dr. House. Ten prostě nesmí chybět ve sbírce. Jeho humor je sice občas černý a dělá, že mu na nikom nezáleží, ale opak je pravdou. A to na něm milujeme. Oproti ostatním seriálům z lékařského prostředí nám necpe starostlivou péči.

Milujeme doktory!

Každý díl je dokonale nalajnovaný, což časem způsobuje okoukanost. Epizody totiž dokola opakují zaběhnutou osnovu. Na začátku dílu vidíme budoucího pacienta s chorobou týdne a moment, který ho dostane do nemocnice. House a jeho tým pacienta léčí, jeho stav se střídavě horší nebo lepší a na základě experimentů se na konci pacient většinou uzdraví. Seriál si drží kvalitu zejména díky hereckému výkonu Hugha Laurieho, často ale těží i ze zajímavosti případu. (To by jeden neřekl, kolik nemocí existuje! A většina nahání husí kůži už jen přes kameru.)

S postupem řad se k této zaběhnuté struktuře přidává více detailů ohledně vztahů jednotlivých postav. A tak se dočkáme většího jiskření mezi Housem a ředitelkou nemocnice dr. Cuddyovou (Lisa Edelstein), které vyvrcholí až dírou v domě (dr. House se prostě s ničím nepáře). Zajímavý je i vývoj vztahu mezi Housem a jeho nejlepším (a jediným!) přítelem dr. Jamesem Wilsonem (Robert Sean Leonard). Samozřejmě i hlavní postava (zejména jeho boj se závislostí na lécích proti bolesti) projde mnoha změnami. Dr. House představuje originální ztvárnění tragické postavy v diváky oblíbeném nemocničním prostředí. Získal si své věrné fanoušky. Ačkoliv už byla odvysílána poslední osmá řada, stal se kultem, na který se jen tak nezapomene. Seriál si našel publikum v širokém spektru – od mladých po starší ročníky. Nyní je pro kohokoliv dostupný v on-line podobě zdarma.

Video