Bones / Series online for free

Seriál, který našel inspiraci ve vědeckých knihách a Aktech X? Správnou odpovědí jsou jedině Sběratelé kostí. Ústřední dvojice ve složení: antropoložka Temperance Brennanové, která nechápe ironii a jsou jí cizí lidské vztahy, a agent FBI Booth, jenž se pro diváky stává jakýmsi průvodcem vědeckým světem.

Sběratelé kostí a lásky

Agent Booth se ve vědecké společnosti rozkoukává stejně jako divák a zároveň doktorce Brennanové vysvětluje typické životní situace, kterým ona nerozumí. Tahle dvojka je natolik rozdílná, až k sobě pasuje. Sběratelé kostí jsou kombinací krimi, vědy a slabší telenovely. A jak tento mix funguje?

 

loading...

Kriminálka se špetkou Akt X

I don´t know what that means.“ (Nevím, co to znamená.) Výborná hláškovací kriminálka, která se specifickým vztahem k postavám vymyká klasické produkci. Když přetrpíte slabší začátek typický spíše pro seriály z 90. let, vytvoříte si vztah k ústřední dvojici, a dokonce i děj začne šlapat na plné obrátky. Brennanová (Emily Deschanel) a Booth (David Boreanaz) jsou totiž zřejmě nejsympatičtější pár vyšetřovatelů v historii seriálů (dokonce i zajímavější než Mulder a Scullyová).

Seriál vznikl v roce 2005 – v době, kdy byly kriminálky na vrcholu zejména díky CSI Kriminálkám (Las Vegas, Miami, New York). Sběratelé kostí spojili vědecké poznatky s osvědčenými metodami úspěšných seriálových kolegů. Více se soustředili na vědeckou práci se stopami a důkazy a také na tým workoholických šprtů a jejich soukromý život. K tomu využili lehkou ironickou nadsázku. Kriminálky frčí dodnes, ty ale nebyly jediným vlivem. Inspiraci našli Sběratelé kostí hlavně v Aktech X.

Je moderní být nerd

Kromě hlavní dvojice jsou členové týmu inteligentní, ale vskutku zvláštní osobnosti. Je to geniální, ale nespolečenský Zack, paranoidní vědec Jack a atraktivní a ve vztazích nejzběhlejší Angela. Sice bravurně neovládají společenské aktivity, zato o kostech a jejich majitelích zjistí více, než vy byste zvládli za jejich života.

U všech ostatních kriminálek postupně dojde k zevšednění (koho by přeci bavilo se dívat na rozložené mrtvoly!), kdežto u Sběratelů kostí lze rozehrávat konflikty mezi postavami, a navíc mezi hlavní dvojicí to neskutečně jiskří již od začátku. Rychlý střih, promyšlené tempo, kuriózní úmrtí, schopnost zaujmout. Najednou je děsně in být vzdělaný a společensky neohrabaný. I to umějí Sběratelé kostí. 

 

O tom, kam budou směřovat další osudy postav, můžeme jen polemizovat. Dosavadní epizody ale najdete snadno ke zhlédnutí zdarma na internetu. Seriál se bude určitě líbit jak zarytým „kriminálníkům“, tak těm, co mají rádi inteligentní humor nebo fantazírování nad vývojem vztahů postav.

Video