American Horror Story / Series online for free

Temné, zvrácené, místy zábavné a především originální. Takový je seriál American Horror Story. Pro slabší nátury zcela nevhodný. Ostatně mimo pár lekaček (pokud je nezvládnete, zbytek pro vás bude příliš) se dočkáte pokusů na lidech, znásilnění, incestu, šílenství a dalšího psychopatického chování.

American Horror Story – zvrácená originalita

Jeden by řekl, že Ryan Murphy a Brad Falchuk patří do Bohnic. Oni jsou to ale géniové, kteří jen objevili díru na trhu seriálů. American Horror Story totiž sklízí jednu cenu za druhou, zejména díky kvalitnímu obsazení.

loading...

Hvězdní herci v šílených scénách

American Horror Story (AHS) zkrátka funguje. Proč? V záplavě televizních seriálů přišli autoři se vskutku zajímavým konceptem. Každá série zhruba o dvanácti dílech funguje jako uzavřený kruh s příběhem, postavami, má začátek a konec. Každá řada má jiné téma, prostředí, charaktery postav, hudbu. AHS si ale ponechává „sbírku svých herců“, které přeobsazuje do nových rolí a situací. Tím si udržuje fanouškovskou základnu. Herecké obsazení ale není ledajaké. AHS kraluje oscarová Jessica Lange, která svoji kariéru odstartovala v náručí King Konga. Z dalších výborných herců zde máme Sarah Paulson, Evana Peterse, Denise O´Hara nebo Zacharyho Quinta.

Čtyři série – čtyři příběhy

Jak už bylo zmíněno, každá série má svůj příběh. Možná i proto, abychom se nezbláznili. Každá řada je totiž vskutku pikantní. O čem tedy jednotlivé řady jsou?

Murder House

První řada byla vyloženě duchařská a laťku pro ostatní série nasadila vskutku vysoko. Motivem se stala nevěra, která byla ostatně i příčinou toho, proč se rodinka přestěhovala do losangelské vily, kde se tak trochu pozapomněli její minulí majitelé. A že jich nebylo málo.

Asylum

Druhá řada se točila okolo otázky příčetnosti. Murphy si zde údajně tak trochu vyřizoval účty s církví, na kterou z dětství nemá ty nejlepší vzpomínky. Prostředí massachusettského blázince z roku 1964, kde se jeptišky starají o pacienty, skýtá potenciál pro mnohé šílenosti a zvrácenosti. Murphy k tomu všemu ještě přidal mimozemšťany. Pro někoho to už bylo asi i moc...

Video